Black Friday i Cyber Monday: cztery rady dla polujących na okazje

materiał sponsorowany

Black Friday oraz Cyber Monday to okres wielkich promocji. Jak w ciągu tych dwóch dni nie pójść z torbami, tylko opuścić sklep (zarówno ten stacjonarny, jak i internetowy) z wymarzonymi zakupami? Oto 4 porady, które pomogą dokonać przemyślanych zakupów.

Po pierwsze – określcie limit wydatków

Pierwszy krok do bardziej przemyślanych zakupów warto zrobić przed ich rozpoczęciem, ustalając ile chcecie wydać na tegorocznych wyprzedażach. Ustawcie na swojej karcie Visa limit wydatków. Zrobicie to za pomocą strony internetowej, aplikacji mobilnej lub infolinii banku. Jeżeli osiągniecie założoną kwotę, więcej zakupów już nie zrobicie. Proste, a jakie skuteczne!

Po drugie – zróbcie listę zakupów

Zanim rozpoczniecie buszowanie po wyprzedażach – w galeriach handlowych czy też internecie, uczciwie, z ręką na sercu, przejrzyjcie zawartość swojej szafy. Czy wisi już tam 10 par spodni? A może w garażu lub w piwnicy kurzą się 4 szlifierki kątowe? Czy stosik planszówek, w które nie mieliście jeszcze okazji zagrać, nie powiększył się zbytnio? Czy kolejna jest aż tak potrzebna? Zróbcie listę produktów, które naprawdę mogłyby się przydać i szukajcie tylko ich.

Po trzecie – sprawdzicie możliwości, jakie dają zakupy w sieci

W Internecie, przy pomocy kart Visa, kupujemy obecnie dużo bardziej intensywnie niż chociażby w ubiegłym roku[1]. To metoda bezpieczna i sprzyjająca zachowaniu dystansu społecznego. W sieci możecie przeglądać przecenione towary w domowym zaciszu i porównywać je, przełączając zakładki, a nie biegając między sklepami. Zakupy przez Internet nie zawsze trzeba robić w polskich sklepach – można także zajrzeć do ofert z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Japonii czy Chin (to tylko przykłady, możliwości jest dużo więcej). Warto jednak pamiętać o tym, by możliwie często kupować lokalnie, wspierając rodzimy biznes dotknięty skutkami pandemii COVID-19.

Płacąc kartą Visa zyskujemy dodatkowe zabezpieczenie dzięki usłudze chargeback. To możliwość odzyskania pieniędzy, gdy okazało się, że zakupione towary lub usługi są wadliwe. Pierwszy krok to próba rozwiązania sporu ze sprzedawcą. Jeśli nie uda się załatwić sprawy polubownie – bank, który wydał kartę Visa, może spróbować odzyskać środki z banku sprzedawcy.

Po czwarte – zastanówcie się czy na pewno tego potrzebujesz?

Czasem kupujemy jakiś produkt, ponieważ ciężko nam się oprzeć metkom lub wielkim banerom na stronach internetowych, które kuszą rabatami rzędu 50 czy nawet 70 procent. Potrzeba łapania takich okazji bywa silna, nawet jeżeli ten konkretny produkt nie jest nam niezbędny do szczęścia. Przyjrzyjcie się dokładnie oglądanym produktom, zastanówcie się, czy pasują do waszego stylu i czy gdyby nie były przecenione, to w ogóle ich zakup byłby wart rozważenia. Jeżeli nie – może warto wydać pieniądze na coś bardziej potrzebnego?


[1] Liczba transakcji Visa w Internecie w Polsce wzrosła w czerwcu br. o 30% (r/r). Dane Visa Net, czerwiec 2021 r.

black friday visa logo bezpieczne płatności transakcje bezgotówkowe mobile
Scroll to Top