Jak dbać o bezpieczeństwo, gdy kupujemy w Sieci?

Jak dbać o bezpieczeństwo, gdy kupujemy w Sieci?

11 października, 2021 Wyłącz przez Space Press

materiał sponsorowany

Gdy sięgamy po kartę, smartfon lub tablet, by zapłacić z Visa za zakupy w Internecie, chronią nas liczne warstwy zabezpieczeń, wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Warto jednak dodać do nich jeszcze jedną warstwę – własną uwagę, która także może stanowić pomoc w starciu z internetowymi oszustami. O czym powinniśmy pamiętać, robiąc zakupy w sieci?

Nie wyjawiaj tajemnic nieznajomym. Nikt nie powinien prosić o udostępnienie danych karty płatniczej ani innych wrażliwych danych przez e-mail lub SMS. Nigdy też nie udostępniaj nikomu swoich haseł.

Sprawdź, zanim klikniesz. Jeśli nie znasz firmy lub osoby, która przesłała ci e-mail lub SMS, nie klikaj w linki i nie pobieraj żadnych plików, nie udostępniaj niczego znajomym ani rodzinie, chyba że wiesz, że jest to bezpieczne.

Zwróć uwagę na szczegóły. Wiele oszustw opartych na wiadomościach e-mail lub SMS-ach można łatwo wykryć, ponieważ zawierają błędy ortograficzne i literówki. Jeśli wiadomość wydaje się napisana niechlujnie lub jeśli adres e-mail albo linki wyglądają niepoprawnie, możesz mieć do czynienia z oszustwem.

Warto być cierpliwym. Cyberprzestępcy i oszuści nie chcą dać czasu na ustalenie, że kłamią. Mogą twierdzić, że sprawa jest pilna, wyznaczając krótkie terminy lub wywierając na ciebie presję. Jeśli oferta brzmi zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa, to zapewne nie jest.

Bezpieczne płatności Visa

Visa to już znacznie więcej niż karta płatnicza. Visa zarządza dynamiczną siecią ludzi, partnerstw i produktów na całym świecie z korzyścią dla drobnych sprzedawców i kupujących. Właśnie dlatego nie należy obawiać się chwili, w której płacimy z Visa za internetowe zakupy. Choć to ważny moment, transakcje są wtedy zabezpieczone na kilka sposobów. Ochrona zaczyna się, zanim jeszcze rozpoczniesz płatność. Dane twojej karty Visa zabezpieczane są przy pomocy specjalnego chipu lub cyfrowego „tokena” – te metody ochrony zapewniają odczytanie danych wyłącznie przez upoważnione podmioty.

visa logo bezpieczne płatności transakcje bezgotówkowe mobile