materiał sponsorowany
Płatności wykonywane telefonem są łatwe, szybkie i bezpieczne. Mimo to nadal są wśród nas tacy, którzy nie korzystali z tej funkcji lub nie wiedzą jeszcze od czego zacząć. Jakie są ich największe zalety i dlaczego warto wziąć je pod uwagę podczas przedświątecznych zakupów?
Większość smartfonów i smartwatchów pozwala już teraz na płatności mobilne, a kartę Visa można dodać do nich w trzech prostych krokach.
- Dodaj swoją kartę Visa do aplikacji na smartfonie lub smartwatchu, który obsługuje taką funkcję. W przypadku wielu urządzeń wystarczy wykonać czynność podobną do robienia zdjęcia, która pozwala szybko załadować kartę do „portfela” na smartfonie, a następnie wystarczy samodzielnie podać jedynie kod CVV. Karty Visa można dodawać w urządzeniach wielu producentów, wykorzystując jedno z kilku dostępnych obecnie na rynku rozwiązań. Korzystanie ze wszystkich mobilnych płatności Visa jest bezpłatne.
- Przy najbliższej okazji, gdy będziesz w sklepie zamiast wyjmować swój portfel i kartę, sięgnij po telefon. W Polsce wszystkie terminale płatnicze przyjmują płatności zbliżeniowe[1], więc nie ma obawy, że nie będzie można z tej opcji skorzystać.
- Skorzystaj z terminala, wcześniej potwierdzając płatność odciskiem swojego palca lub pozwalając telefonowi zeskanować swoją twarz – takie rozwiązanie dostępne jest w niektórych aplikacjach. W przypadku smartwatcha nawet te weryfikujące czynności często nie są konieczne.
Telefonem można płacić także w Internecie
W ten sposób płacić można także w aplikacjach czy w sklepach internetowych. Coraz więcej z nich oferuje taką możliwość. Oczywiście tutaj także do autoryzacji może być potrzebny skan twarzy lub palca. Cała procedura zajmuje tylko kilka chwil. Podczas korzystania z płatności mobilnych, czy to za pomocą aplikacji, czy dokonując zakupów internetowych, obowiązują te same limity transakcyjne, jak w przypadku tradycyjnej karty plastikowej. Czasem, przed pierwszą płatnością musimy podnieść górną kwotę transakcji, ustawioną przez niektóre banki.
_________
[1] Raport NBP https://www.nbp.pl/systemplatniczy/karty/q_02_2021.pdf, str.29