Ruszył program grantowy dla przedsiębiorczych kobiet

Dzięki She’s Next kobiety prowadzące firmy mogą otrzymać 20 000 zł oraz wsparcie edukacyjne. Visa właśnie uruchamia program w Polsce, wspierając w ten sposób mikro, małe i średnie firmy.

Aby wziąć udział w konkursie, przedsiębiorczynie powinny opisać historię swojej firmy, odnieść się do tego, co zainspirowało je do założenia biznesu, a także podkreślić, z jakimi wyzwaniami mierzą się na co dzień. Ponadto uczestniczki zostaną poproszone o przedstawienie pomysłu na wykorzystanie grantu na rzecz rozwoju swojej firmy. Aplikować można do 10 listopada 2022 roku.Zwyciężczynie otrzymają granty w wysokości 20 000 zł każdy, a także coaching i opiekę mentorską przez rok, co zapewni im narzędzia potrzebne do dalszego rozwoju ich firm. Oprócz przedsiębiorczyń z naszego kraju do She’s Next mogą się zgłaszać również kobiety z innych państw, które z różnych powodów musiały opuścić swój dom. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie Visa.

– Kobiety świetnie sprawdzają się jako liderki, są odważne, elastyczne i potrafią dostosować się do zachodzących zmian. Liczę, że program okaże się dobrą okazją do podkreślenia ich roli i rozwijania kobiecej przedsiębiorczości, ponieważ wspieranie kobiet to inwestycja, która przynosi zwielokrotniony zwrot dla całej gospodarki – mówi Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa. – Wzmocnienie ich pozycji w biznesie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów osiągnięcia równości płci, ograniczania ubóstwa i dalszego rozwoju gospodarczego sprzyjającego włączaniu osób, które z różnych powodów mają nieco trudniej – dodaje.

Wyzwania, przed którymi stają przedsiębiorczynie, są uniwersalne. She’s Next został uruchomiony w 2019 roku, by pomóc im je przezwyciężyć. Od tego czasu zyskał globalny zasięg, pomagając firmom należącym do kobiet w rozwoju ich biznesu dzięki grantom i wsparciu doradczemu, a także innowacyjnym narzędziom i rozwiązaniom płatniczym. Od 2020 roku Visa zainwestowała ponad 2,5 mln dolarów w granty i coaching dla przedsiębiorczyń poprzez program She’s Next na całym świecie, w tym w USA, Kanadzie, Indiach, Wietnamie, Egipcie, ZEA i Arabii Saudyjskiej[1]. W Europie został on uruchomiony m.in. w Irlandii, Łotwie, Szwecji i Danii.

visa logo bezpieczne płatności transakcje bezgotówkowe mobile next

[1] Dane Visa 2022.

Scroll to Top