Wakacyjne zakupy – O czym warto pamiętać, gdy płacimy za zakupy w czasie zagranicznych wyjazdów?

Ponad połowa Polaków w trakcie zagranicznych podróży chce płacić kartą, smartfonem lub smartwatchem. Cenimy je za wygodę (74% ankietowanych), szybkość (68%) oraz bezpieczeństwo (42%) – wynika z badania Visa[1].

Visa przygotowała porady dla planujących zagraniczny wyjazd:

  • Płacąc Visa lub wypłacając gotówkę z bankomatu za granicą, można zdecydować czy zapłacić w lokalnej, czy w rodzimej walucie. Wybranie waluty lokalnej to zwykle korzystniejszy kurs wymiany.
  • Płacenie Visa za granicą może okazać się bardziej opłacalne niż zakup waluty w kantorze.
  • Płatności Visa za granicą są chronione przed oszustwami dzięki tym samym zaawansowanym technologicznie systemom, które chronią płatności na co dzień. Dlatego są one bezpieczne bez względu na to, gdzie płacimy.
  • Visa umożliwia łatwe i wygodne płatności na całym świecie w przeszło 100 milionach sklepów w ponad 200 krajach i terytoriach[2] – wszędzie tam, gdzie widnieje logo Visa.

[1] Badanie Visa CEE Travel and Payment Intentions Study 2022 objęło następujące kraje: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Słowenia i Chorwacja. Przeprowadziła je firma badawcza Valicon w kwietniu i maju 2022 roku na reprezentatywnej próbie 1000 respondentów (18-65 lat) w każdym z tych krajów.

[2] Dane Visa, Stan na dzień 31 grudnia 2021.

visa logo bezpieczne płatności transakcje bezgotówkowe mobile zakupy
Scroll to Top