Wyjazd za granicę? Karta w portfelu, także wirtualnym, może się przydać!

Jak wynika z badania Visa1, Polacy podczas podróży wybierają płatności cyfrowe ze względu na ich wygodę (74%), szybkość (68%) oraz bezpieczeństwo (42%).

Konsumenci przyzwyczaili się do płatności cyfrowych i korzystają z nich nie tylko w kraju, ale również podczas podróży. Zarządzając wakacyjnymi wydatkami za granicą, większość z nas (55%) chętnie korzysta z kart oraz smartfonów lub smartwatchy2.

 Ci, którzy podczas wyjazdów zagranicznych wybierają płatność kartą lub urządzeniem mobilnym, cenią je nie tylko za wspomnianą wygodę, szybkość i bezpieczeństwo, ale również za brak ryzyka utraty gotówki (45%) oraz brak konieczności wymiany gotówki na lokalną walutę (40%)3.

Płacić za granicą możemy na wiele sposobów, dlatego Visa przygotowała kilka przydatnych porad dla osób planujących zagraniczne wakacje:

  • Płacenie Visa za granicą może okazać się bardziej opłacalne niż zakup waluty w kantorze.
  • Płacąc Visa lub wypłacając gotówkę z bankomatu za granicą, można zdecydować czy zapłacić w lokalnej, czy w rodzimej walucie. Wybranie waluty lokalnej to zwykle korzystniejszy kurs wymiany.
  • Płatności Visa za granicą są chronione przed oszustwami dzięki tym samym zaawansowanym technologicznie systemom, które chronią płatności na co dzień. Są one więc bezpieczne bez względu na to, gdzie płacimy.
  • Proste i bezproblemowe płatności Visa to komfort podróżowania bez zbędnych obciążeń.
  • Visa umożliwia wygodne i łatwe płatności na całym świecie w przeszło 100 milionach sklepów w ponad 200 krajach i terytoriach4 – wszędzie tam, gdzie znajduje się logo Visa.

Jadąc na zagraniczne wycieczki, możemy płacić Visa równie bezpiecznie, jak podczas codziennych zakupów w kraju. Warto wiedzieć, że wszędzie, gdzie jest taka możliwość, podróżni mogą płacić Visa zbliżeniowo, a przy tym szybko i bezpiecznie. Korzystając z płatności cyfrowych nie muszą martwić się czy mają przy sobie gotówkę, w odpowiedniej walucie: dzięki Visa zawsze mogą mieć pod ręką dolary, dinary i inne, których akurat potrzebują. W razie konieczności, gotówkę zawsze będzie można wypłacić w jednym z milionów bankomatów na świecie, na których znajdziemy logo Visa.

[1,2,3] Badanie Visa CEE Travel and Payment Intentions Study 2022 objęło następujące kraje: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Słowenia i Chorwacja. Przeprowadziła je firma badawcza Valicon w kwietniu i maju 2022 roku na reprezentatywnej próbie 1000 respondentów (18-65 lat) w każdym z tych krajów.

4 Dane Visa, Stan na dzień 31 grudnia 2021.

visa logo bezpieczne płatności transakcje bezgotówkowe mobile wyjazd
Scroll to Top