Sklep internetowy w kilka dni dzięki Sky-Shop.pl

Sklep internetowy w kilka dni dzięki Sky-Shop.pl

4 maja, 2020 Wyłącz przez Space Press

Zastanawiałeś się kiedyś ile czasu potrzeba, żeby zbudować profesjonalny sklep internetowy? To wcale nie musi być czasochłonne! Wystarczy Ci chęć do działania i… kilka dni, które poświęcisz na dopracowanie własnego sklepu.

Dlaczego e-commerce?

Zanim krok po kroku przeprowadzę Cię przez proces zakładanie własnego sklepu, przyjrzyjmy się obecnej sytuacji w branży e-commerce. Piszę ten artykuł w 2020 roku, kiedy niemal każdy z sektorów gospodarki odczuwa skutki pandemii koronawirusa. Czy można stwierdzić, że branża e-commerce przeżywa kryzys? Absolutnie nie! Wręcz przeciwnie – aktualne dane pokazują, że sprzedaż przenosi się do sieci, a konsumenci zmieniają swoje dotychczasowe nawyki, wybierając zakupy bez konieczności wychodzenia z domu. Bardzo prawdopodobne, że taki trend utrzyma się w przyszłości i jeszcze więcej osób zaufa wygodnym zakupom internetowym. To dla sprzedawców ogromna szansa, a zarazem spore wyzwanie – będą musieli skupić się na zapewnieniu swoim klientom najwyższej jakości obsługi.

– Branża e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie jej wartość wynosi około 50 miliardów złotych i stale rośnie. Mimo sporej konkurencji, wciąż jest miejsce dla nowych przedsiębiorców, którzy mają pomysł na biznes i pragną go rozwijać. Szczególnie, że obecne rozwiązania pozwalają na uruchomienie sprzedaży praktycznie od zaraz. U wielu z naszych klientów pierwsze zamówienia pojawiały się już po kilku dniach od założeniu sklepu. – mówi Maciej Cebertowicz, manager ds. sprzedaży i rozwoju produktu w platformie sklepów internetowych Sky-Shop.pl.

Sklep internetowy w kilka dni. To możliwe!

Nie od dziś wiadomo, że w biznesie ogromne znaczenie ma szybkość reakcji na zmieniające się wymagania rynku. Podczas epidemii widać to szczególnie – przedsiębiorcy, którzy do tej pory opierali swój biznes jedynie na sprzedaży stacjonarnej, w obliczu wprowadzanych ograniczeń, szukają innych kanałów sprzedaży. Dane sklepów internetowych prowadzonych na Sky-Shop.pl jasno wskazują, że większość branż notuje obecnie nie tylko wzrost liczby zamówień, ale także wzrost ich wartości. To doskonały moment dla tych branż, które zmagają się z przestojem w sprzedaży stacjonarnej, np. sklepów spożywczych. Ale nie tylko.Za pomocą sklepu internetowego można sprzedawać niemal wszystko.

Zatem, od czego zacząć? Przede wszystkim od pomysłu na biznes i wyboru branży, w której zamierzasz działać. Stworzenie nawet podstawowego biznesplanu ułatwi Ci usystematyzować działania i ustalić kierunki rozwoju Twojego biznesu. Później możesz przejść do założenia własnej działalności gospodarczej i wyboru dostawcy oprogramowania sklepu. W poniższej tabeli znajdziesz opis niezbędnych czynności i elementów, które pozwolą Ci uruchomić sprzedaż w Internecie.

Czego będziesz potrzebować?

Działalność gospodarcza Pozwoli Ci na prowadzenie własnej firmy i współpracę z innymi podmiotami (np. hurtowniami, kurierami).
Gotowe oprogramowanie do prowadzenia sprzedaży w Internecie. Sky-Shop.pl to nie tylko sklep internetowy! To również możliwość sprzedaży w innych kanałach, np. na Allegro, eBay, Google, marketplace’ach, porównywarkach cenowych oraz Facebooku.
Panel administracyjny sklepuW Sky-Shop.pl sklep będziesz obsługiwał z poziomu intuicyjnego panelu administracyjnego. Dzięki niemu skonfigurujesz funkcje sklepu, dostosujesz jego wygląd i obsłużysz wszystkie zamówienia. 
Domena sklepuTo indywidualny adres Twojego sklepu. Wystarczy, że wykupisz domenę u dowolnego hostingodawcy.
HostingO hosting sklepu dba dostawca oprogramowania – nie musisz w niego inwestować. 
Produkty do sklepuMożesz dodać je samodzielnie lub skorzystać z gotowych integracji z ponad 300 hurtowniami. Dzięki nim pobierzesz produkty do sklepu w krótkim czasie.
Płatności i dostawa w sklepieW Sky-Shop.pl skorzystasz z gotowych integracji z kurierami i bramkami płatności.
Regulamin i polityka prywatności w sklepieZadbaj o prawne aspekty swojej działalności.
KsięgowośćMożesz sam zajmować się księgowością swojego sklepu lub skorzystać z usług specjalistów. W Sky-Shop.pl znajdziesz gotowe integracje z systemami księgowo-magazynowymi, które ułatwią Ci prowadzenie biznesu. 
Certyfikat SSLSpraw, aby Twój sklep był bezpieczny! W Sky-Shop.pl wybierzesz pakiet dostosowany do Twoich potrzeb.

Analizując powyższą tabelę możesz zauważyć, że zdecydowaną większość narzędzi potrzebnych do prowadzenia sprzedaży w Internecie otrzymasz w ramach pakietu abonamentowego, opłacanego wygodnie co miesiąc. Jedyne o co musisz zadbać przed uruchomieniem sklepu to założenie działalności gospodarczej, wykupienie domeny oraz ustalenie warunków współpracy z Twoimi partnerami biznesowymi – hurtowniami oraz kurierami. Później pozostaje Ci skonfigurowanie podstawowych funkcji sklepu i dostosowanie jego wyglądu. Sprawdź jakie to proste!

Sklep na miarę Twoich potrzeb

Ilu przedsiębiorców, tyle pomysłów na biznes. Jeśli zależy Ci na szerokich możliwościach rozwoju, a jednocześnie chcesz szybko wystartować z własną marką – wybierz rozwiązanie w modelu SaaS, takie jak Sky-Shop.pl. Elastyczne pakiety abonamentowe pozwolą Ci dobrać te funkcje, które są Ci aktualnie potrzebne. Weź również pod uwagę, że wcale nie musisz posiadać zaawansowanej wiedzy technicznej. O rozwój i aktualizację oprogramowania zadba jego dostawca, natomiast Ty skupisz się jedynie na budowie sklepu, obsłudze zamówień i marketingu.

Prowadzenie sklepu może, ale nie musi stać się Twoim jedynym zajęciem. W Sky-Shop.pl dostarczamy rozwiązania zarówno dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z e-commerce, jak i tych zaawansowanych, którzy prowadzą sklepy od lat i pragną dywersyfikować kanały sprzedaży. Zarówno jedni, jak i drudzy znajdą odpowiednie rozwiązania. Walczymy z mitem, że prowadzenie dużego sklepu zawsze wiąże się z koniecznością inwestycji dziesiątek, a nawet setek tysięcy złotych w rozwiązanie dedykowane. – mówi Maciej Cebertowicz.

Wybierając Sky-Shop.pl zyskujesz:

  • gotowe rozwiązanie do prowadzenia sklepu internetowego i wielokanałowej sprzedaży online,
  • elastyczne pakiety abonamentowe (już od 69 złotych miesięcznie), dzięki którym dobierzesz rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twojego biznesu,
  • gotowe integracje z ponad 300 hurtowniami (w tym hurtowniami dropshipping), kurierami i bramkami płatności,
  • aplikację mobilną do zarządzania e-sklepem,
  • bezpłatną pomoc techniczną,
  • intuicyjny i łatwy w obsłudze panel administracyjny do zarządzania sprzedażą,
  • nowoczesny wygląd sklepu w technologii RWD, co oznacza, że będzie on świetnie wyglądał i działał zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

Sklep internetowy bez magazynu?

Często zdarza się, że wizja inwestycji dużych środków na początku działalności staje się czynnikiem blokującym start wymarzonego biznesu. Wybierając branżę e-commerce masz możliwość prowadzenia sklepu internetowego z małym wkładem początkowym. Dropshipping, bo o nim mowa, to model logistyczny w którym klient zamawia produkty w Twoim sklepie, a pakowaniem i wysyłką zamówienia zajmuje się współpracująca z Tobą hurtownia. Dzięki temu nie musisz wynajmować magazynu, ani zatrudniać dodatkowych pracowników. To minimalizuje koszty prowadzenia biznesu, a Tobie pozwala jeszcze lepiej skupić się na rozwoju sklepu.

jak działa dropshipping sklep internetowy sky-shop.pl
Zasada działania dropshippingu

Podsumowanie

Prowadzenie własnej firmy zawsze wiąże się ze zwiększonym wysiłkiem, ale również – daje ogrom satysfakcji. Ważne, aby szukać rozwiązań, które na każdym kroku będą ułatwiać przedsiębiorcy codzienną pracę. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad uruchomieniem własnego sklepu, zajrzyj na Sky-Shop.pl i załóż darmową, 14-dniową wersję próbną sklepu, dzięki której dokładnie zapoznasz się z oprogramowaniem i przetestujesz wszystkie funkcje. Powodzenia!