Święta w górach? Czemu nie!

Wypad na narty, piesze wędrówki, degustacja regionalnych przysmaków lub może kameralna celebracja chwili w towarzystwie rodziny i grzanego wina. Sposobów na spędzenie urlopu w górach jest przynajmniej tyle, ilu turystów machających radośnie w kierunku przechadzającego się po zakopiańskich Krupówkach misia. Jedno jest jednak pewne – kto raz zasmakuje zimowej zakopiańskiej atmosfery, ten nie zamieni tego miejsca na żadne inne.

Góry

Na pytanie z czym kojarzy Ci się Zakopane?, zapewne większość z nas odpowiedziałaby – z górami. Jest to całkowicie trafne skojarzenie. Praktycznie z każdego miejsca w Zakopanem ujrzeć można zaśnieżone szczyty Tatr, pomiędzy którymi prześlizgują się białe obłoki. Widok jest wprost fascynujący, przepełniony z jednej strony patosem i respektem, a z drugiej spokojem i poczuciem piękna przyrody.

Niezwykłym doświadczeniem jest sytuacja, w której obudziwszy się rano odsłaniamy okna, a poranne słońce wespół z górskim łańcuchem wchodzi do naszego pokoju i zaczyna otaczać nas z każdej strony. Przeżyć to może każdy z nas podczas pobytu w Apartamentach Rubin, skąd rozciąga się widok na całą panoramę Tatr, łącznie z górami usytuowanymi po słowackiej stronie, pośród których ujrzeć można wierzchołki Nowego Wierchu, Płaczliwej Skały lub Hawrania.

Wśród polskich szczytów na uwagę zasługuje z pewnością Giewont (słynący de facto między innymi z legendy o śpiewających rycerzach), Kasprowy Wierch, Nosal oraz Krokiew. Dlaczego te szczyty? Przede wszystkim poprzez ich walory widokowe – z Nosalu oraz Kasprowego Wierchu rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki, których nie sposób ogarnąć za pierwszym razem. Krokiew jest ciekawy pod tym względem, iż u jego stóp umiejscowiona została naturalna skocznia narciarska Wielka Krokiew, którą zwiedzać można korzystając z wyciągu lub polegając na sile własnych mięśni i wybierając szlak pieszy.

apartamenty rubin zakopane kominek pokój

Kuchnia regionalna

Turyści zjeżdżający do Zakopanego z całej Polski i Europy, bardzo chętnie chłoną regionalne górskie przysmaki, wśród których króluje oscypek w każdej postaci – na zimno, grillowany, grillowany z żurawiną, ze schabem lub w sałatce. Sposobów jego przyrządzanie i wykorzystanie jest wiele i niezależnie który wybierzemy, na pewno się nie zawiedziemy. Nie możemy jednak zapominać o bliskich krewnych oscypka, czyli korbaczach, w które Zakopane obfituje. W przeciwieństwie do tego pierwszego, korbacze wykonywane są z mleka krowiego, a nie owczego; są bardziej miękkie i słodkie. Góralskie biesiady nie mogą obejść się bez kwaśnicy, potraw z jagnięciny, baraniny oraz górskiego pstrąga.

Jeśli interesuje nas, w jaki sposób krok po kroku wykonuje się oscypki, lub taki serek chcemy wykonać sami własnymi rękami, powinniśmy udać się do jednej z pobliskich bacówek. Skosztujemy nie tylko serków prosto z wędzarni, ale i pysznych przetworów z żurawiny, miodów, mięs oraz nalewek.

Zimowe aktywności

Wielu ludzi decydujących się na wyjazd w góry, planuje odwiedzić kilka stoków i oddać się swojej narciarskiej pasji. Istnieje bardzo wiele miejsc oferujących usługi wyciągów narciarskich wraz ze stokiem, u stóp którego stoi przytulna karczma emitująca zapachy pysznego lokalnego jedzenia. Wybierając się na stok w grupie przyjaciół może zdarzyć się, że część z nich nie będzie miało ochoty na zjazdy – nic nie szkodzi. Podczas gdy jedni szusują na nartach, drudzy mogą ogrzać się w karczmie przy dźwiękach muzyki na żywo.

Kolejną aktywnością są górskie wycieczki piesze. Niezależnie od tego, czy wybieramy się na spacer u podnóży gór czy na ekstremalną wspinaczkę, powinniśmy należnie się do tego przygotować. Niezbędne okażą się odpowiednie buty, nie tylko zapewniają nam przyczepność, ale i mogą uchronić nas przed przykrymi wypadkami, jak na przykład skręcenie kostki na mokrym głazie.

Zakopane to z pewnością miejsce niezwykłe i magiczne, nie tylko ze względu na położenie geograficzne, ale i kulturę i walory kulinarne. Chcąc miło i efektywnie spędzić czas, warto wybrać Apartamenty Rubin.

Scroll to Top