4 na 10 Polaków chce jechać w tym roku za granicę

Jak wynika z badania Visa, w tym roku 40% polskich respondentów chętnie wybierze się na wyjazd za granicę, gdzie ponad połowa z nich chce wykorzystać do płacenia karty i smarfony/smartwatche1. Polacy chcieliby także odpocząć podczas krótkich wypadów weekendowych do miast w innych krajach podczas tzw. „city breaks” – deklaruje to 25% naszych rodaków2.

Podróże zagraniczne są nierozerwalnie związane z płaceniem w obcej walucie, które można realizować na wiele różnych sposobów. Do zarządzania wydatkami podczas takich wyjazdów większość polskich podróżnych (55%) chętnie wykorzystuje karty i smartfony/smartwatche3. Trend ten rozwinął się w czasie pandemii, kiedy konsumenci częściej robili zakupy w internecie i płacili zbliżeniowo w sklepach. Polacy, którzy podczas wyjazdów zagranicznych wybierają kartę lub smartfon oraz smartwatch, cenią te metody za wygodę (74%), szybkość (68%) i brak ryzyka utraty gotówki (45%), a także za bezpieczeństwo (42%) oraz brak konieczności wymiany gotówki na lokalną walutę (40%)4.

Globalna, zaufana sieć Visa

Ludzie ufają Visa, płacąc podczas zagranicznych podróży za towary i usługi kartą, smartfonem lub smartwatchem. Bezpieczna sieć Visa, która działa dla wszystkich i wszędzie zapewnia dostęp do płatności na całym świecie. Ten potencjał nabiera szczególnego znaczenia właśnie podczas podróży, bo sieć Visa łączy 3,8 miliardów kart z ponad 100 milionami punktów sprzedaży w ponad 200 krajach i terytoriach5.

Podczas zagranicznych wycieczek możemy płacić Visa tak samo bezpiecznie, jak za codzienne zakupy w kraju. Co więcej, tam gdzie istnieje taka możliwość, podróżni mogą płacić szybko i bezpiecznie Visa zbliżeniowo, co pozwala nie martwić się o konieczność posiadania przy sobie gotówki. Nie ma też potrzeby troszczyć się o odpowiednią walutę: dzięki Visa dolary, dinary i każdą inną walutę zawsze będziemy mieli pod ręką. A jeśli będzie to konieczne, gotówkę zawsze będziemy mogli wypłacić w jednym z milionów bankomatów na świecie, na których zobaczymy logo Visa6.

Planujesz wyjazd zagraniczny na wakacje? Zapoznaj się z poradami Visa:

Płatności za granicą

Płacąc Visa lub wypłacając gotówkę z bankomatu za granicą podróżni mogą zdecydować czy zapłacić w lokalnej, czy w rodzimej walucie. Wybranie waluty lokalnej może oznaczać korzystniejszy kurs wymiany.

Korzystne kursy wymiany

Płacenie Visa za granicą może okazać się bardziej opłacalne niż zakup waluty w kantorze.

Poczucie spokoju

Płacenie Visa za granicą zapewnia poczucie spokoju, gdyż płatności krajowe i zagraniczne są chronione za pomocą różnych metod.

Bezpieczeństwo

Płacenie Visa za granicą daje ochronę przed oszustwami, dzięki tym samym zaawansowanym technologicznie systemom, które chronią transakcje na co dzień. Dlatego są one bezpieczne bez względu na to, gdzie płacimy.

Prostota

Korzystanie z prostych i bezproblemowych płatności Visa pozwala podróżować bez zbędnych obciążeń.

Szeroka sieć akceptacji

Visa umożliwia łatwe i wygodne płacenie na całym świecie w przeszło 100 milionach sklepów w ponad 200 krajach i terytoriach – wszędzie tam, gdzie widnieje logo Visa.

[1, 2, 3, 4] Badanie Visa CEE Travel and Payment Intentions Study 2022 objęło następujące kraje: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Słowenia i Chorwacja. Przeprowadziła je firma badawcza Valicon w kwietniu i maju 2022 roku na reprezentatywnej próbie 1000 respondentów (18-65 lat) w każdym z tych krajów.

[5] Dane Visa, stan na dzień 31 grudnia 2021.

visa logo bezpieczne płatności transakcje bezgotówkowe mobile jechać
Scroll to Top