55% Polaków chce płacić kartami i smartfonami na wyjazdach zagranicznych

55% Polaków chce płacić kartami i smartfonami na wyjazdach zagranicznych

21 czerwca, 2022 Wyłącz przez Space Press

Większość z Polaków na zagranicznych wyjazdach chce płacić kartą, smartfonem lub smartwatchem. Cenią je za wygodę (74% ankietowanych), szybkość (68%) oraz bezpieczeństwo (42%).

Takie wnioski płyną z najnowszego badania Visa[1]. Pokazuje ono, że 4 na 10 Polaków chce w tym roku wyjechać za granicę. Podczas wycieczek poza granicę naszego kraju możemy płacić Visa tak samo bezpiecznie, jak za codzienne zakupy w Polsce. To szczególnie ważne w czasie podróży, bo sieć Visa łączy 3,8 miliardów kart z ponad 100 milionami punktów sprzedaży.

Visa przygotowała kilka przydatnych porad dla osób planujących zagraniczne wakacje:

  • Płacąc Visa lub wypłacając gotówkę z bankomatu za granicą, podróżni mogą zdecydować czy zapłacić w lokalnej, czy w rodzimej walucie. Wybranie waluty lokalnej zwykle oznacza korzystniejszy kurs wymiany.
  • Płacenie Visa za granicą może okazać się bardziej opłacalne niż zakup waluty w kantorze.
  • Płacenie Visa za granicą zapewnia poczucie spokoju, gdyż płatności krajowe i zagraniczne są chronione w takim samym stopniu.
  • Płatności Visa za granicą są chronione przed oszustwami dzięki tym samym zaawansowanym technologicznie systemom, które chronią płatności na co dzień. Dlatego są one bezpieczne bez względu na to, gdzie płacimy.
  • Korzystanie z prostych i bezproblemowych płatności Visa pozwala nam podróżować bez zbędnych obciążeń.
  • Visa umożliwia łatwe i wygodne płatności na całym świecie w przeszło 100 milionach sklepów w ponad 200 krajach – wszędzie tam, gdzie widnieje logo Visa.

[1] Badanie Visa CEE Travel and Payment Intentions Study 2022 objęło następujące kraje: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja, Słowenia i Chorwacja. Przeprowadziła je firma badawcza Valicon w kwietniu i maju 2022 roku na reprezentatywnej próbie 1000 respondentów (18-65 lat) w każdym z tych krajów.

visa logo bezpieczne płatności transakcje bezgotówkowe mobile płacić