Tanio i stylowo

Kupiłeś lub nosisz się z zamiarem kupna mieszkania? Najczęściej powtarzane przez Ciebie słowa to “kredyt”, “rata”, “wykończenie”, “wyposażenie” i “umeblowanie”? Wszędzie widzisz mnożące się koszty i zaczynasz wpadać w panikę? Spokojnie! Mamy na to sposób.

Zakup nowego mieszkania to duże przeżycie i plany na lepszą przyszłość. Gdy pierwsze emocje już opadną, przychodzi jednak czas na konkretne przemyślenia i chłodne kalkulacje.

Według różnych szacunków, na wykończenie mieszkania w niskim standardzie powinniśmy przeznaczyć ok. 1000 zł za metr kw., wysoki standard to już ok. 1600 zł za tę samą powierzchnię. Jak zgodnie mówią eksperci z branży remontowo-budowlanej, są elementy wyposażenia, na których nie ma sensu oszczędzać. W podłogę, łazienkę czy urządzenie kuchni inwestujemy na lata, zakup materiałów dobrej jakości będzie więc rozsądnym rozwiązaniem.

Są jednak i takie, na których możemy zaoszczędzić nie rezygnując z jakości, czy modnego designu. Co więcej, zaoszczędzoną kwotę możemy dołożyć do budżetu, który zamierzaliśmy przeznaczyć na zakup samego mieszkania. Tym, którzy urządzając się  nie chcą wydawać bajońskich sum z pomocą przychodzi serwis ogłoszeń lokalnych OLX.

Sprzęt, który w każdym mieszkaniu będzie niezbędny od samego początku, to duże AGD. – Zamiast inwestować od początku w nową pralkę, zmywarkę czy piekarnik, warto pomyśleć o zakupie tych rzeczy z drugiej ręki – radzi Paulina Rezmer z serwisu OLX. – To wyposażenie, które możemy wymienić w dowolnym czasie, najlepiej wtedy, gdy skończą się poważne wydatki na wykończenie, fachowców czy załatwianie formalności.

Niezbędny mebel w każdym mieszkaniu to również łóżko. Jego komfort zależy w dużej mierze od materaca. Oszczędzić możemy jednak na ramie. Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych na zakup drewnianego stelaża ze sklepu, warto poszukać mebla w serwisie ogłoszeniowym. – Drewniany szkielet w dobrym stanie można kupić już za 400 zł. Wielu użytkowników sprzedaje meble z sypialni w komplecie, mamy więc szansę upolować także szafki nocne w atrakcyjnej cenie – radzi Paulina Rezmer z serwisu OLX.

olx meble tanio i stylowo

Wzornictwo sprzed pół wieku od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością. Krzesła, fotele i stoły, które oglądamy w sklepach i katalogach meblarskich mają swoją cenę. Nowe fotele wzorowane na PRL-owskich prototypach mogą kosztować nawet dwa tysiące złotych. Te z drugiej ręki nawet o kilkaset procent mniej. – Przykładem może być nadal pożądany i ceniony ze względu na wygodę legendarny fotel 366 projektu Józefa Chierowskiego. W ogłoszeniach można znaleźć je w cenie 150 zł – mówi Paulina Rezmer z serwisu OLX. – Renowację takiego mebla, który z pewnością ozdobi nasze nowe mieszkanie można przeprowadzić tanim kosztem, a nawet samodzielnie.

Podobnie można postąpić ze stołem do jadalni i krzesłami. Sięgając po meble z popularnych sieciówek z drugiego obiegu zapewniamy sobie niezbędne wyposażenie niewielkim kosztem.

W ostatnim kwartale w kategorii Dom i ogród na OLX, w której można znaleźć wszystko, co niezbędne do wyposażenia mieszkania, dodano 1,5 mln ogłoszeń. Miesięcznie kategorię tę odwiedza 4,2 mln użytkowników (Gemius PBI, styczeń 2019).

olx logo

1 thought on “Tanio i stylowo”

  1. Pingback: Sprawdź, czy popełniasz te 10 błędów w sprzątaniu ⋆ radybaby.pl

Comments are closed.

Scroll to Top