Chcesz być na bieżąco? Wybierz się na konferencję!

Chcesz być na bieżąco? Wybierz się na konferencję!

27 stycznia, 2020 Wyłącz przez Space Press

Aby wykonywać swoją pracę efektywnie, powinniśmy stale podnosić swoje kwalifikacje i poszerzać wiedzę. Skąd zatem możemy czerpać interesujące nas informacje? Z książek? Na pewno tak. Ze specjalistycznych portali? Jak najbardziej. Z prasy branżowej? Oczywiście, że tak. Jednak jednym z najistotniejszych źródeł pozyskiwania wiedzy z danej dziedziny, lub obszaru biznesu, są konferencje. Oto dlaczego warto wybrać się na jedną z nich.

wojciech stasiek ceo space press wybierz się na konferencje
Wojciech Stąsiek – CEO, Space Press

Wiedza

Udział w konferencjach sprzyja nam, jako pracownikom i pracodawcom, w pogłębieniu wiedzy lub w odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Podczas prelekcji merytorycznych możemy poznać doświadczenia branżowych ekspertów, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem pomagają nam ujrzeć przeróżne niuanse. Niuanse, których wcześniej nie dostrzegaliśmy. Takie „otwarcie oczu” może podnieść naszą wartość, jako pracowników, managerów oraz przedsiębiorców. Ponadto poznając studia przypadku jesteśmy w stanie zobaczyć, w jaki sposób działają pewne procesy lub jakie podjąć wtedy kroki.
Nie mniej interesującymi są wykłady o charakterze reklamowym. Tak, zgadza się, reklamy również mogą być ciekawe. Mamy wówczas możliwość zaobserwować oraz poznać nowe narzędzia, które są w stanie usprawnić pracę w naszej firmie. Zastój i stagnacja to wrogowie innowacji, dlatego bezustannie powinniśmy szukać nowych sposobów na podnoszenie jakości pracy w przedsiębiorstwie.
Bardzo często się zdarza, iż w ramach konferencji organizowane są szkolenia. To niezwykle ciekawe połączenie – nie tylko możemy skorzystać ze wszystkich możliwości oraz dobrodziejstw eventu (jak na przykład strefy relaksu), ale i podnieść swoje kwalifikacje podczas szkolenia, po zakończeniu którego możemy otrzymać certyfikat.
Organizatorzy przygotowują także dla uczestników zestawy powitalne, czyli tak zwane Welcome Packs, we wnętrzu których odnajdziemy nie tylko przeróżne gadżety, ale i ciekawe materiały prasowe (tak jak ten dodatek Mądra księgowość). Dzięki temu możemy umilić sobie czas przy porannej kawie lub w czasie jednej z przerw.

konferencja networking gigacon
Fot. GigaCon

Networking

Konferencje nie tylko dają nam możliwość poszerzenia wiedzy, ale i oferują coś innego, coś czego nie odnajdziemy w agendzie. Mowa tu o networkingu. Jak każde wydarzenia tematyczne, tak i konferencje skupiają bardzo wiele osób – niekiedy liczba uczestników dochodzi nawet do kilku tysięcy osób. To nie tylko wyzwanie dla organizatorów, ale i potężny potencjał, jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie. Możemy poznać inne osoby z naszej branży, porozmawiać o problemach lub sposobach ich rozwiązywania w różnych organizacjach.
Dzięki takim spotkaniom możemy również nawiązać nowe, ciekawe relacje biznesowe, które utrzymamy przez wiele lat, dzięki obopólnym korzyściom i pomocy. Możemy rozszerzyć, dzięki temu, portfolio świadczonych usług poznając potrzeby naszych potencjalnych klientów.
Takie nieformalne spotkania niemal zawsze niosą za sobą pewne profity, takie jak poznanie wzajemnych doświadczeń i problemów, którymi możemy się podzielić. Poprzez taką wymianę informacji dowiemy się o tym, jak wyglądają różne procesy w bliźniaczych organizacjach, będziemy wiedzieć się, jak radzić sobie z pewnymi wyzwaniami, jakie stoją przed firmą oraz w jaki sposób przebiegają przeróżne procesy biznesowe.

Podsumowując, jeśli zależy nam na szybkim przyswojeniu wartościowych informacji oraz nawiązaniu ciekawych kontaktów – wybierzmy się na konferencję!

Czytaj więcej na: spacepress.pl/ksiegowosc/